Dalgårdens Børnehus
Dalgårdens Børnehus
Dalsø Park 107-109
3500 Værløse
joj@furesoe.dk
Leder 7216 5060
Vuggestue 7216 4062
Børnehave 7216 4061

Kalender


  • Ons 13 nov (17:00)
    Bestyrelsesmøde

  • Fre 13 dec (15:00)
    LUCIADAG

  • Tor 19 dec
    JULEFROKOST

  • Tir 24 dec
    JULEAFTEN

  • Ons 25 dec
    JULEDAG

  • Fre 27 dec
    LUKKEDAG

  • Man 30 dec
    LUKKEDAG

  • Tir 31 dec
    LUKKEDAG

Velkommen! Dalgårdens Børnehus er bygget i 1978 og er præget af hygge og en særlig atmosfære med mange kroge og gemmesteder. Naturskønne omgivelser med sø, skov og æbleplantage som naboer. Vi har 80 dejlige børn og 20 faste medarbejdere: pædagoger, medhjælpere, køkkendame og dagtilbudsleder. Vi tager gerne imod besøg, så ring og få en aftale med os. Her er vores tilsynsrapport.

Medlemmer


BESTYRELSEN I DALGÅRDEN 2019-2020

Forældrerepræsentanter:

Søren Juul Dalsted, Formand (Far til Sebastian/Svane og Victor/Elefant)

sdalsted@hotmail.com

Uffe Risbjerg Nielsen, Samrådsrepræsentant (Far til Anna/Ugle og Astrid/Zebra)

uffe@risbjerg-nielsen.dk

Kathrine Rønhof Karstensen, Forældreforeningen (Mor til Adam/Giraf)

kathrine.ronhof@gmail.com

Mia Winther Dombernowsky (Mor til Liva/Stær)

mia.winther@gmail.com

Ellen Mølgaard Holtze (Mor til Jørgen, Svane og Ole, Elefant)

ellen.moel@gmail.com

Iben Madsen Johannesen (Mor til Josefine, Zebra)

iben.johannesen@gmail.com

Suppleanter:

Nina Bonnén Mourier (Mor til Marta/Zebra)

nina@mourier.dk

Lina Winge Pedersen (Mor til Kaya/Svane)

lina3500@gmail.com

Repræsentanter for Dalgården:

Karina Larsen, pædagog børnehaven

Marlene Lange, pædagog vuggestuen

Joan Jønsson, dagtilbudsleder/sekretrær joj@furesoe.dk

Suppleant: Heidi Nielsen, pædagog børnehaven